Cellulit: skąd się bierze i jak z nim walczyć?

Problemem , który atakuje mnóstwo kobiet w bardzo różnym wieku jest cellulit. Jak się okazuje, atakuje on nie tylko te kobiety, których masa ciała jest zbyt duża. Wbrew powszechnej opinii pomarańczowa skórka może wystąpić też u naprawdę szczupłych pań. Mnóstwo osób zadaje w związku z tym pytanie jaka jest przyczyna cellulitu i co zrobić, aby się go pozbyć – https://cellulit-kobiece-sekrety.pl/ .

Co to takiego i gdzie na ogół można go zobaczyć?
Zdecydowana większość pań dostrzega pomarańczową skórkę na udach. Warto jednak podkreślić, że może on pojawić się także na brzuchu, a nawet na piersiach. Miejsca zaatakowane cellulitem są grudkowe, skóra w tym miejscu jest pomarszczona. To właśnie z tego powodu cellulit jest tak często określany mianem pomarańczowej skórki. To, jak duży jest zakres zmian uzależnione jest oczywiście od stopnia zaawansowania choroby. Oczywiście im bardziej zaawansowany będzie cellulit, tym trudniejsze będzie jego pokonanie.

Czym są grudki, które widać pod skórą?
Charakterystyczne dla cellulitu grudki to nic innego, jak komórki tłuszczowe, które znacznie się powiększyły. Kiedy dochodzi do ich powiększenia, uciskają one na naczynia krwionośne oraz limfatyczne, które położone są w ich sąsiedztwie. Na skutek tego dochodzi do pogorszenia krążenia i przemiany materii w komórkach, które w konsekwencji tego o wiele gorzej przyswajają tlen oraz różne składniki odżywcze. Efektem tego jest natomiast zdecydowanie wolniejsze usuwanie toksyn. Wszystkie toksyczne substancje, a także woda pozostają w związku z tym w tkankach.

Kiedy ryzyko pojawienia się cellulitu jest większe?
Aktualnie nie wskazuje się jednego czynnika prowadzącego do rozwoju cellulitu. Specjaliści mówią, że przyczyn powstawania cellulitu wskazać można przynajmniej kilka. Zalicza się do nich między innymi siedzący tryb życia. Kobiety żyjące aktywnie i uprawiające sport są o wiele mniej narażone na wystąpienie tak nielubianej pomarańczowej skórki. Tym, co zwiększa ryzyko rozwoju cellulitu jest również zbyt duża ilość soli i cukru w diecie. Jeśli więc chcemy uniknąć cellulitu, lepiej wyeliminować cukier, a sól zastąpić zdrowymi i pełnymi aromatu ziołami. Mocno ciasne ubrania oraz palenie papierosów również sprzyjają powstawaniu pomarańczowej skórki. Wszystko dlatego, że są to czynniki negatywnie wpływające na krążenie. Wskazuje się również na związek między cellulitem, a nadwagą, równocześnie podkreślając – o czym powiedzieliśmy wyżej – że cellulit atakuje także kobiety szczupłe.

Jak się pozbyć cellulitu?
Przede wszystkim trzeba pamiętać, że liczy się systematyczność oraz możliwie jak najszybsze rozpoczęcie walki z cellulitem. Jeśli będziemy czekać aż cellulit będzie mocno zaawansowany, jego pokonanie może stać się bardzo trudne. Pomocne w walce z pomarańczową skórką są wszystkie metody , których celem jest oczyszczenie organizmu, usunięcie nadmiaru wody, pobudzenie krążenia. Jeśli cellulit znajduje się na początkowym stadium, stosowanie drastycznych metod nie jest potrzebne. Pomogą regularne spacery, a także ruch o średnim nasileniu. Specjaliści polecają szczególnie jogging, spinning, trening interwałowy, skakanie na skakance. Warto wykonywać ćwiczenia na dolne partie ciała , a także brzuch (są to miejsca, na których problem pojawia się najczęściej). Nie bez znaczenia jest także dieta. Obowiązkowo należy zmniejszyć ilość spożywanej soli (najlepiej całkowicie ją wyeliminować). Sprzyja ona bowiem gromadzeniu wody w organizmie. Tak samo jest z cukrem. W aptekach dostępne są specjalistyczne preparaty, których skład został dobrany tak, aby usprawniały one usuwanie wody. Wspomóc można się też masażami , które powinny być jednak wykonywane przez specjalistów. W warunkach domowych można ukrwienie poprawić samodzielnie, wykonując naprzemiennie zimny i ciepły prysznic. Miejsca, które zaatakował cellulit warto też szorować codziennie szorstką gąbką. Dobrym wyborem są też myjki z wypustkami. Dostępne są w każdej drogerii, a na ich zakup nie wydamy wiele. Warto wprowadzić również do pielęgnacji kosmetyki działające antycellulitowo. W każdym sklepie kosmetycznym znaleźć można dzisiaj naprawdę duży wybór tego rodzaju preparatów. Pomaga regularne sięganie po peeling z kawy, który każda kobieta może zrobić sobie sama.

Cellulit to coś więcej niż tylko problem natury estetycznej. Trzeba wiedzieć, że mocno zaawansowane zmiany nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale są również bardzo bolesne. Dlatego tak istotne jest, aby zrobić wszystko, by cellulit w ogóle się nie pojawił. Kiedy jednak już się pojawi, trzeba możliwie jak najszybciej rozpocząć z nim walkę. Na szczęście dzisiaj wiemy już co robić, aby cellulit zniknął, a skóra znowu prezentowała się perfekcyjnie.